Dzień Patrona Szkoły

20 czerwca 2018r. obchodziliśmy w Szkole Filialnej w Lesznie Górnym Dzień Patrona Szkoły – Jana Brzechwy. W tym dniu wszyscy  uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych. O godzinie 10.20 rozpoczęła się uroczystość, na której zebrali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.
Uroczystość rozpoczęła się pieśnią szkolną, po czym uczennica klasy V zapoznała wszystkich z rysem historycznym naszej szkoły. Tym razem uczniowie nie popisywali się swoimi umiejętnościami artystycznymi, lecz wiedzą na temat życia i twórczości Jana Brzechwy. Przedstawiciele klas I – III rozwiązywali krzyżówkę oraz poprawiali błędnie napisane tytuły wierszy pisarza. Przedstawiciele klas IV – VI rozwiązali quiz oraz wskazali bohaterów wierszy na podstawie czytanych fragmentów tekstu. Okazało się, że nasi uczniowie posiadają bardzo dużą wiedzę na temat patrona naszej szkoły.
Kolejnym punktem programu było podsumowanie udziału uczniów w różnych konkursach, między innymi gminnego konkursu plastycznego pt. „Wierszem malowane”. Pani kierownik wraz z organizatorem konkursu wręczyła laureatom nagrody. I tak miłym akcentem zakończyliśmy uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły.