Kronika 2016/2017

Dzień Edukacji Narodowej – 14 X 2016


Dzień Chłopaka 2016


Inscenizacja – „Na straganie”


Spotkanie z panią leśnik

Spotkanie z panem policjantem

Dzień Ziemniaka w Sierakowie

Sprzątanie Świata

Urodziny Mai Bajcar

Strachy Halloween

Dzień Bajek

08.11.2016 w przedszkolu z okazji Dnia Postaci z Bajek odbył się bajkowy bal. Przedszkolaki prezentowały się w pięknych strojach, również panie przebrały się z tej okazji. Dzieci przeniosły się do krainy baśni, gdzie czekały na nie zagadki, quizy i inne ciekawe, bajkowe zadania. Oczywiście na zakończenie bajkowych przygód odbyła się wspólna zabawa taneczna, dzieci dostały dyplomy i słodkie upominki.

Spotkanie z górnikiem

Mikołajki 2016
06.12.2016 przedszkole odwiedził Mikołaj. Dzieci przygotowały dla Mikołaja wierszyki
i piosenki, wysłuchały legendy o Św. Mikołaju, rozwiązywały zagadki i inne zadania. W nagrodę za grzeczne zachowanie przedszkolaki dostały od Mikołaja paczkę pełną prezentów, na koniec wizyty, dzieci zaprosiły Mikołaja do wspólnej zabawy tanecznej.

Grupowe jeżyki
Maluszki wykonały wspólnie pracę grupową „Jeżyki”, która pięknie przyozdobiła przedszkolną szatnię. Do wykonania tej dekoracji potrzebny był odcisk dłoni każdego przedszkolaczka, który został użyty jako jeżowe kolce. Dzieciom, takie zadanie, bardzo się podobało.

Jarmark

Mój miś
25.11.2016  w przedszkolu świętowany był Dzień Misia, z tej okazji panie przygotowały konkurs plastyczny „Mój Miś”, którego wyniki zostały ogłoszone właśnie w ten dzień. Dzieci wspólnie z rodzicami, miały za zadanie przygotować w domu, prace plastyczną, dowolną techniką. W konkursie wzięło udział wiele przedszkolaków: Jagoda Golemba, Zofia Malinowska, Juliusz Ciesielski, Seweryn Smolny, Anna Marek, Tymoteusz Sobolak, Laura Panasewicz, Maja Pych, Natalia Stasiak, Natasza Cieślar, Wiktoria Mikita. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomem i książką.

Przegląd artystyczny
23.11.2016 przedszkolaki gościły na I Przeglądzie Artystycznym Przedszkoli pod Patronatem Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy. Dziewczynki wystąpiły jako pszczółki w inscenizacji „Zjadaj miód”. Występ na scenie  Szprotawskiego Domu Kultury był dla dzieci dużą atrakcją. Pszczółki zostały obdarowane statuetką, dyplomem i słodkim upominkiem.