TPD

AKTUALNOŚCI   TPD  – Rok 2017/2018

Prezes:  Krystyna Matczak
Sekretarz : Helena Borsuk
Skarbnik: Krystyna Azarko

Skład komisji rewizyjnej

  • Przewodnicząca- p. Alina Kaczmarek
  • Członek- p. A. Górska
  • Członek – p. Monika Maziec

Od 4 września 2017 roku w ramach organizacji Gminnego Koła TPD przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach: Szkole Filialnej w Lesznie Górnym działa popołudniowa świetlica dla uczniów. Zajęcia odbywają się w poniedziałek, wtorek oraz w środę każdego tygodnia od godziny 14.30- 16.30.

Z zajęć korzysta piętnaścioro dzieci. Podczas pracy z dziećmi realizuje się różne działania profilaktyczne, sportowe, artystyczne, dydaktyczne, gry i zabawy. Bardzo często uczniowie z opiekunkami korzystają z pomocy p. Andżeliki Przysiężnej, która wspomaga panie i wspólnie organizują ciekawe zajęcia biblioteczne. Dzieci, w czasie pobytu w świetlicy,  korzystają z pomocy nauczyciela prowadzącego przy odrabianiu zadań domowych.

Uczestnicy spożywają również posiłek suchy, typu kanapki, grzanki, sałatki. Koszt na jednego uczestnika wynosi 4,00 zł dziennie. W najbliższym czasie cała grupa skorzysta z wyjazdu do kina Cinema City w Zielonej Górze.

Pod koniec października , tuż przed 1 listopada, wszyscy uczestnicy pójdą posprzątać opuszczone groby oraz zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli, którzy pracowali w szkole w Lesznie Górnym.

Zajęcia w  świetlicy uatrakcyjni, jak co roku, przyjście św. Mikołaja w dniu 6 grudnia.

Działalność świetlicy zakończy się w dniu 13 grudnia 2017 roku. Wszyscy uczestnicy na koniec zajęć otrzymają skromne podarunki.

Opiekunem jest pani Krystyna Matczak.

 

———————————–

Archiwum TPD 2014