Szkoła w Ruchu

Aktywny dzień Babci i Dziadka

W dniu 25.01.2015, dzieci uczestniczyły w programie artystycznym
z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci poza piosenkami i wierszami, przygotowały razem ze swoimi nauczycielkami tańce dowolne, które wspaniale ożywiły ich występy. Tańce wymagały od dzieci dużej aktywności fizycznej, poprzedzonej ćwiczeniami. Nasze przedszkolaki uwielbiają taką formę aktywności ruchowej i prezentują ją na każdej uroczystości. Taniec jest podstawową  formą ruchu, która daje dzieciom wszechstronny rozwój ich zdolności i umiejętności.

——————————————————————————————–

Dzień Sportu z rodzicami

W czerwcu ubiegłego roku, przeprowadzony został turniej sportowy ze wszystkimi przedszkolakami i ich rodzicami/opiekunami. Spotkanie odbyło się po zajęciach przedszkolnych na boisku szkolnym. Obowiązywały barwy narodowe, wszyscy świetnie dopisali.

Dla dzieci przygotowane były różne konkurencje sportowe i sprawnościowe mi.n. slalom z piłką nożną, trafienie piłeczką do celu,  trafienie do bramki, wyścig oraz mecz piłki nożnej, poprzedzone rozgrzewką i tańcem cheerleader’ek .

Na zakończeni panie zagrały mecz towarzyski piłki nożnej przeciwko panom. Mecz zakończył się remisem. Dzieciom rozdano dyplomy i nagrody.

 ——————————————————————————————–

Taneczne Pasowanie z Mikołajem

9 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie Na Przedszkolaka  z Mikołajem w grupie czterolatków. Dzieci na zakończenie zatańczyły żywiołowy taniec „Czekolada” . Mikołaj tańczył razem z dziećmi. Zachęcone tym miłym akcentem, do tańca przyłączyły się starsze przedszkolaki z grupy zerówki i zatańczyły z Mikołajem  do popularnej piosenki Gangnam style.

Bardzo jesteśmy wdzięczni panu Mikołajowi za taką chęć do udziału
w aktywności ruchowej.

VIDEO >>>


—————————————————————————————————————-

Zajęcia ruchowe
Scenariusz zajęć >>>

—————————————————————————————————————-

KURS PRZEPROWADZONY W RAMACH WSPÓŁPRACY Z BIBLIOTEKĄ MIEJSKĄ I SANEPIDEM, DOTYCZĄCY ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA

W dniu 13.04.2014 w przedszkolu został zorganizowany, przy współpracy z Biblioteką i SANEPIDEM, kurs dla przedszkolaków,  dotyczący Zdrowego Trybu Życia. Pani zaproszona przez nauczycielki i panią bibliotekarkę ze stacji epidemiologiczno- sanitarnej w Żaganiu, zaprezentowała pokaz multimedialny, który pokazywał, jakie czynności należy wykonywać w codziennym życiu, aby być zdrowym. Dzieci dowiedziały się, na czym polega zdrowe odżywianie się
i dlaczego ważna jest codzienna aktywność fizyczna w życiu człowieka,
a zwłaszcza dzieci. Z dużym zaciekawieniem oglądały zaprezentowany materiał i chętnie włączały się do rozmowy.

W następnym dniu w przedszkolu zostały zorganizowane zajęcia praktyczne kursu. Dzieci samodzielnie przygotowywały posiłek z wykorzystaniem odpowiednich produktów oraz uczestniczyły w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu.